Dermikelp Česko Dermikelp Slovensko

Kontaktná dermatitída

Tu sú niektoré z bežných kožných ochorení, u ktorých môže Dermikelp® pomôcť zaistiť symptomatickú úľavu zmiernením zápalu a prerušením cyklu svrbenia-poškriabania (keď je svrbenie tak závažné, že je nemožné odolať poškriabaniu, ktoré potom nakoniec pokožku ďalej dráždi a vedie k ešte väčšiemu zápalu a svrbeniu).

Typy kožných ochorení

  • ekzém
  • lupienka
  • kontaktná dermatitída
  • alergické reakcie
  • uštipnutie a bodnutie hmyzu
  • svrbivá, podráždená pokožka hlavy
  • seboroická dermatitída

Kontaktná dermatitída

Kontaktnú dermatitídu sprevádza svrbenie kože, jej začervenanie, opuch a pľuzgieriky. Ďalej sa vyznačuje odlupovaním alebo praskaním, spôsobeným kontaktom s fyzickým dráždivým prostriedkom, ako sú chemikálie, mydlá alebo detergenty. Vzniknúť môže aj trením, a to hlavne z tesného oblečenia, zo záhybov kože alebo šperkov.

Existujú tri rôzne typy kontaktnej dermatitídy, dráždivá kontaktná dermatitída, alergická kontaktná dermatitída a fotokontaktná dermatitída. Dráždivá kontaktná dermatitída je najčastejšia a vyskytuje sa, keď koža prichádza do styku s toxickým materiálom, ako je bielidlo alebo saponát. Alergická kontaktná dermatitída oproti tomu vzniká pri alergickej reakcii na cudzie látky, čo môže byť čokoľvek od šperkov po parfumy. Tretí typ kontaktnej dermatitídy, fotokontaktní dermatitída, je veľmi neobvyklá, a vzniká reakciou na aktívne zložky opaľovacieho krému, keď je vystavená slnečnému svetlu.

Kontaktná dermatitída zvyčajne zmizne sama o sebe, ale ak je vyrážka blízko očí alebo úst, prípadne ak pokryje veľkú časť tela, alebo sa nezlepší pomocou domácej liečby, je nutné vyhľadať pomoc lekára.

Väčšina kontaktných dermatitíd nie je závažná, ale môže byť veľmi nepríjemná, ak sa nezmierni svrbenie a začervenanie. Bolo klinicky dokázané, že Dermikelp® obsahujúci patentovaný extrakt riasy (CEM-K), rýchlo zmierňuje svrbenie a upokojuje podráždenú pokožku.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie