Dermikelp Česko Dermikelp Slovensko

Seboroická dermatitída

Tu sú niektoré z bežných kožných ochorení, u ktorých môže Dermikelp® pomôcť zaistiť symptomatickú úľavu zmiernením zápalu a prerušením cyklu svrbenia-poškriabania (keď je svrbenie tak závažné, že je nemožné odolať poškriabaniu, ktoré potom nakoniec pokožku ďalej dráždi a vedie k ešte väčšiemu zápalu a svrbeniu).

Typy kožných ochorení

  • ekzém
  • lupienka
  • kontaktná dermatitída
  • alergické reakcie
  • uštipnutie a bodnutie hmyzu
  • svrbivá, podráždená pokožka hlavy
  • seboroická dermatitída

Seboroická dermatitída

Seboroická dermatitída sa prejavuje zapálenou, svrbiacou pokožkou na hlave, tvári a hrudníku (často so šupinatením). U dospievajúcich a dospelých sa často prejavuje ako lupy, zatiaľ čo u dojčiat je tento stav všeobecne známy ako mliečna krusta. Seboroická dermatitída zvyčajne postihuje rýchlejšie sa mastiace časti tela. Napríklad tvár, pokožku hlavy a hrudník. Závažnosť symptómov seboroickej dermatitídy sa môže u jednotlivých osôb líšiť a pohybuje sa od miernych lupín až po rozsiahle oblasti zapálenej, červenej a svrbiacej kože.

U detí sa seboroická dermatitída, alebo inak povedané kolísková čiapka, zvyčajne rozvíja počas prvých troch mesiacov po narodení. Spoznáte ju podľa mastných, žltých, šupinatých škvŕn na pokožke hlavy. Zvyčajne ale nesvrbí a nie je bolestivá. Mliečna krusta môže postihnúť aj ďalšie časti tela dieťaťa, vrátane tváre, miesta za ušami a záhybov kože, napríklad v oblasti detskej plienky.

Či už vy, alebo vaše dieťa trpíte seboroickú dermatitídou (alebo mliečnu krustou), bolo preukázané, že Dermikelp® rýchlo zmierňuje svrbenie a podráždenú pokožku. Bol tiež dermatologicky testovaný a je dostatočne šetrný na použitie pre všetky typy pleti a vekové kategórie.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie