Dermikelp Česko Dermikelp Slovensko

Seboroická dermatitída

Tu sú niektoré z bežných kožných ochorení, u ktorých môže Dermikelp® pomôcť zaistiť symptomatickú úľavu zmiernením zápalu a prerušením cyklu svrbenia-poškriabania (keď je svrbenie tak závažné, že je nemožné odolať poškriabaniu, ktoré potom nakoniec pokožku ďalej dráždi a vedie k ešte väčšiemu zápalu a svrbeniu).

Typy kožných ochorení

  • ekzém
  • lupienka
  • kontaktná dermatitída
  • alergické reakcie
  • uštipnutie a bodnutie hmyzu
  • svrbivá, podráždená pokožka hlavy
  • seboroická dermatitída

Seboroická dermatitída

Seboroická dermatitída sa prejavuje zapálenou, svrbiacou pokožkou na hlave, tvári a hrudníku (často so šupinatením). U dospievajúcich a dospelých sa často prejavuje ako lupy, zatiaľ čo u dojčiat je tento stav všeobecne známy ako mliečna krusta. Seboroická dermatitída zvyčajne postihuje rýchlejšie sa mastiace časti tela. Napríklad tvár, pokožku hlavy a hrudník. Závažnosť symptómov seboroickej dermatitídy sa môže u jednotlivých osôb líšiť a pohybuje sa od miernych lupín až po rozsiahle oblasti zapálenej, červenej a svrbiacej kože.

U detí sa seboroická dermatitída, alebo inak povedané kolísková čiapka, zvyčajne rozvíja počas prvých troch mesiacov po narodení. Spoznáte ju podľa mastných, žltých, šupinatých škvŕn na pokožke hlavy. Zvyčajne ale nesvrbí a nie je bolestivá. Mliečna krusta môže postihnúť aj ďalšie časti tela dieťaťa, vrátane tváre, miesta za ušami a záhybov kože, napríklad v oblasti detskej plienky.

Či už vy, alebo vaše dieťa trpíte seboroickú dermatitídou (alebo mliečnu krustou), bolo preukázané, že Dermikelp® rýchlo zmierňuje svrbenie a podráždenú pokožku. Bol tiež dermatologicky testovaný a je dostatočne šetrný na použitie pre všetky typy pleti a vekové kategórie.