Dermikelp Česko Dermikelp Slovensko

Uštipnutie a bodnutie hmyzom

Tu sú niektoré z bežných kožných ochorení, u ktorých môže Dermikelp® pomôcť zaistiť symptomatickú úľavu zmiernením zápalu a prerušením cyklu svrbenia-poškriabania (keď je svrbenie tak závažné, že je nemožné odolať poškriabaniu, ktoré potom nakoniec pokožku ďalej dráždi a vedie k ešte väčšiemu zápalu a svrbeniu).

Typy kožných ochorení

  • ekzém
  • lupienka
  • kontaktná dermatitída
  • alergické reakcie
  • uštipnutie a bodnutie hmyzu
  • svrbivá, podráždená pokožka hlavy
  • seboroická dermatitída

Uštipnutie a bodnutie hmyzom

Bodnutie a uhryznutie hmyzom nie je nič príjemné a môže vyvolať celý rad kožných reakcií, vrátane povrchových zranení a alergických reakcií. Uhryznutie hmyzom a bodnutie tiež často spôsobuje okamžité kožné reakcie. Uhryznutie od ohnivých mravcov a bodnutie od včiel, ôs a sršňov je zvyčajne bolestivé, zatiaľ čo uhryznutie od komárov, bĺch a roztočov spôsobuje skôr svrbenie než bolesť.

Niektorí ľudia sú bodnutím včiel, prípadne uhryznutím hmyzu, ohrození aj na živote. Táto reakcia sa nazýva anafylaktický šok a príznaky zahŕňajú bolesť na hrudníku, opuch tváre alebo úst, ďalej ťažkosti s prehĺtaním aj ťažkosti s dýchaním. Tento stav môže nastať veľmi rýchlo a ak nie je okamžite liečený, môže byť extrémne nebezpečný. V prípade príznakov anafylaktického šoku je nutné dostať sa čo najrýchlejšie do nemocnice. V menej závažných prípadoch môžu byť následky bodnutia a uhryznutia odstránené lokálnou liečbou.

Dermikelp® je vhodný pre všetky vekové skupiny a typy pletí. Rýchlo uľavuje od podráždenia pokožky, spôsobeného bodnutím alebo uhryznutím hmyzom.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie